Jste zde:

Musica ad confluentem - Mezinárodní festival staré hudby

Festival je maloformátový projekt, který probíhá v podzimních měsících (září, říjen) v kostelech a historických objektech města České Budějovice. Na jeho jubilejní pátý ročník je připraveno 7 koncertů a 1 doprovodná akce. Festival je zaměřen na starou hudbu (baroko, renesance, středověk).

Kromě účasti již zavedených a renomovaných hudebních souborů dáváme prostor i mladým progresivním ansámblům. Zájem českých i zahraničních interpretů o festival trvá (aktuálně je plně obsazen již i ročník 2023). V roce 2022 na festivalu vystoupí:

Zahraniční hosté

  • La Quinta Pars (Francie, ČR, Chile, Japonsko) s programem francouzských renesančních šansonů, tanců a hudebních improvizací z let 1528 - 1608
  • Beatriz Lafont (Španělsko) skvělá sopranistka společně s kytaristou a loutnistou Janem Čižmářem (ČR) představí španělskou barokní a sefardskou hudbu.
  • Vandalia Ensemble (Španělsko) v programu Spanish Golden Age zazní písně španělských autorů z období Zlatého věku, tzn. hudba, která se hrála za doby vlády Karla V. a Filipa II.

Tuzemské soubory

  • Schola Gregoriana Pragensis (Sedm dní na Karlově univerzitě)
  • Musica Florea (hudba českých barokních mistrů)
  • Anmoen (Zrození – Zánik – Naděje, nečekaná fúze barokní a soudobé hudby)
  • Capella Ornamentata (Mars Bohemicus - repertoár dechových kapel kolem roku 1620 za vlády českého krále Ferdinanda II.)

Jako doprovodný program bude uspořádána výstava fotografií z předchozích ročníků festivalu, jejíž vernisáž proběhne při slavnostním zahájení festivalu v Galerii Rabenštejnská 1. září od 17:00 hodin

Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách festivalu www.musica-ad-confluentem.cz

?/// PROGRAM ///?