Život. Práce. Umění. Sny / nové expozice

Port 1560 otevře své brány 29. února a návštěvníkům nabídne čtyři expozice:

Život / Život měšťanů z konce 19. století
Jak vypadal běžný den před sto lety? To objevíte v interaktivní expozici v Paláci Anny z Rogendorfu. Objednejte si dobové jídlo a nechte si jej naservírovat nebo se projeďte na kostitřasu. Mimo jiné se tu také dozvíte více o architektuře celého objektu i historii Novoměstské (dnes Pivovarské) zahrady.

Práce / Původní technologie vaření piva
Co byl cíz a monžík, k čemu sloužil stavoznak? Zjistíte díky citlivě zrekonstruované původní pivovarské technologii v objektu Varna. Vedle původní varny piva navštívíte také současný minipivovar Krumlov, kde na vás čeká i degustace. A nezapomeňte vystoupat až do podkroví, v interaktivní hospodě z roku 1900 se určitě něco semele.

Umění / Přehled grafických technik
Zamiřte do Galerie a nechte se inspirovat uměleckými projekty renomovaných výtvarníků, členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Vystavená díla představují průřez možnostmi grafických technik. Informace o aktuálně probíhající výstavě se dozvíte na webových stránkách Portu 1560.

Sny / Mix technologie a výjevů lidské fantazie
Budova Hvozdu byla nedílnou součástí při výrobě piva. Dnešní prolínání se staré technologie se snovou expozicí oceníte jak vy, tak i vaše děti. A pozor, na prohlídce nebudete jen vy a průvodce – netrpělivě vás čeká i skupina duchů a obří hlava.