Jste zde:

Areál Monínec

Areál Monínec patří mezi nejpopulárnější lyžařské areály ve středních Čechách.

Areál se nachází na Javorové skále (723 m n.m.) uprostřed oblasti zvané Česká Sibiř a vedle lyžování a snowboardingu si můžete užít adrenalin v bikeparku s cyklotraily. V hotelu Monínec si užijete komfort i pohodu uprostřed přírody.

V létě se nabízí mnoho aktivit: bikepark s klopenkami a traily pro začátečníky i pokročilé, lanové centrum, lukostřelba, tubing, tenis, volejbal.

V zimě nabízí středisko návštěvníkům dvě červenomodré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů. Dvě červené sjezdovky mají délku 1 200 a 600 metrů. Pak je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a Funlinetrať. Sjezdovky jsou zasněžovány technickým sněhem a samozřejmostí je též jejich pravidelná úprava. Umělé osvětlení umožňuje lyžařům oblíbené večerní lyžování. Přeprava je zajištěna třemi vleky a lanovkou s kapacitou 2 400 osob za hodinu. V lyžařském středisku Monínec se nachází také bezplatné parkoviště. Areál nabízí i další služby, jako je půjčovna lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Své lyžařské schopnosti můžete zdokonalit v lyžařské škole a pro děti je připravena dětská školička s pojízdným pásem.

Lyžařská sezóna zde díky převratnému systému umělého zasněžování Snow Factory začíná již v říjnu a končí na konci března. Areál je umístěn na severní straně Javorové skály (724 m n.m.), díky čemuž se zde lyžuje průměrně 100 dní v roce.