Jste zde:

Budějovický Budvar

Veleúspěšný a světoznámý pivovar s tradicí. 

Budějovický Budvar je jeden z neúspěšnějších pivovarů v České republice. Jak vypadá proces výroby piva můžete vidět na vlastní oči během komentované prohlídky, která trvá přibližně hodinu. Během prohlídky projdete výrobním provozem od základních surovin po konečný výrobek. Velmi oblíbenou částí prohlídky je ochutnávka piva z pivovarských tanků. Prohlídky jsou nabízeny i v cizích jazycích (anglickém, německém, ruském, francouzském, španělském a italském). 

Další atraktivitou je multimediální expozice s názvem Příběh budějovického piva“, filmová projekce je pojata velmi zábavně a děti se jistě nebudou nudit.

Tradice
Pivovar je moderně vybavený, přesto si zachovává tradiční postupy ve vaření piva. Navazuje tím na 700letou tradici vaření piva v Českých Budějovicích. Ležák Budweiser Budvar se nechává dozrávat 90 dnů a pro jeho výrobu se používá moravský slad a žatecký chmel. 

Zajímavost
V roce 2018 vyvezl Budějovický Budvar nejvíce piva v celé své historii, a to 1 075 000 hektolitrů piva, což je o 8,5 % více než předešlý rok. Nejvíce piva směřuje do Německa.