Jste zde:

Království lesa na Lipně

Vydejte se s dětmi prozkoumat lesní svět! 

Království lesa najdete poblíž Stezky korunami stromů Lipno. Lesní hřiště je oázou klidu, zároveň přináší kombinaci zábavy a poznání různých aspektů šumavské přírody. Těšit se s dětmi můžete na desítky originálních atrakcí inspirovaných samotným lesem - lanovky, prolézačky, houpačky, ale také kolotoče, pískoviště a mnohé další.

Vedle dovádění čeká děti i spoustu zajímavých informací o zdejší přírodě. Jak od sebe rozeznat stromy? Jak žijí veverky, lišky, kuny nebo třeba jezevec? A jak lze poznat v lese jejich stopy? Děti zábavnou formou postupně odhalují život některého z typických lesních tvorů. Království lesa poodhalí ale i les jako celek a ukáže, jak a proč je rozsáhlé lesní společenství fauny a flóry propojené a je nezbytné ho chránit a udržovat. Nahlédnou tak do hmyzího hotelu či prozkoumají život v duté kládě.

Na atrakcích pak děti zdokonalí vlastní pohybové dovednosti, ať už rovnováhu nebo koordinaci pohybů. Mohou se úchylit do bludiště mezi stromky, vybít energii na trampolíně nebo vyzkoušet hmatový chodník. Veškeré herní prvky Království lesa jsou certifikované.