Jste zde:

Lázně Vráž

Ideální místo pro odpočinek a relaxaci.

Lázně Vráž u Písku mají dlouholetou tradici. Základem pro poskytování lázeňské péče se stala budova zámku postaveného v roce 1875 v novogotickém slohu českým šlechtickým rodem Lobkowiczů. Zámek byl začátkem 30. let prodán a uvnitř šlechtického sídla vzniklo sanatorium. Přistavěly se léčebné a ubytovací pavilony, ze kterých je dodnes patrný funkcionalistický styl.

Rozvoj lázeňství ve Vráži započal v roce 1926, kdy zámeček odkoupil pomocný spolek pro péči a zdraví úředníků a zřízenců v Praze. Ten ho záhy prodal Nemocenské pojišťovně. Pojišťovna dobudovala areál sanatoria výstavbou léčebného a ubytovacího (Jubilejního) pavilonu a dne 11. ledna 1936 bylo sanatorium slavnostně otevřeno.

Dnes vám lázně nabídnou jak wellness pobyty, tak i léčebné pobyty včetně léčby neurologických, revmatologických a ortopedických onemocnění včetně poúrazových a pooperačních stavů.

Pro veřejnost
Na jednotlivé wellness procedury je možno i docházet. Veřejnosti je otevřena zámecká kavárna, park, nebo také bazén a sauna. K dispozici je i půjčovna kol.