Jste zde:

Rozhledna Milada

Devítipatrová rozhledna nad hrází Orlické přehrady.

Rozhledna, která se tyčí do výšky třiceti metrů byla postavena soukromým vlastníkem Radomilem Kesslem v roce 2017. Najdeme ji pod kopcem Krchov na Předním Chlumu nad hrází Orlické přehrady.  

Návštěvníci ocení dvě zastřešená vyhlídková místa s kruhovým výhledem. Rozhledna byla zbudována nad pravým břehem Vltavy a z vrcholu lze spatřit Šumavu a její vrcholy jako Boubín, Libín, Poledník i Kleť.  

Pod kopcem se nachází bývalá plavecká hospoda Šefrovna a na protější straně řeky Vltavy, na jejím levém břehu, osada Žebrakov. Pod ní je vidět přehrada Kamýk nad Vltavou. Další dominantou jsou Zduchovické skály směrem na sever a vyhlídka Altán, hojně využívaná turisty od Kamýku nad Vltavou. Rozhledna se nachází na červené turistické značce a v blízkosti křižovatky červené s modrou. 

V nejbližším okolí provozuje obec Milešov nad Vltavou 3 největší kempy na Orlické přehradě, jedná se o kempy Trhovky, Bor a Popelíky. Přímo na Popelíkách je možné vystoupit z parníku, který vozí turisty na zámek Orlík a hrad Zvíkov, přístavní molo je necelý kilometr od rozhledny. Z hráze Orlické přehrady je vzdálenost pěšky po modré značce 1,5 km, autem po asfaltové komunikaci 4 km.

  • Rozhledna Milada byla pojmenována na počest maminky stavitele jejím jménem, otevřena byla v červenci 2017.

Rozhledna se nachází v turistické oblasti Toulava.