Jste zde:

Zámek Dobříš

Zámek Dobříš nabízí svým návštěvníkům prohlídky zámecké expozice. V zámku je také restaurace a možnost ubytování. Po celý rok se zde konají různé kulturní akce. 

Zámek Dobříš  patřící rodu Colloredo-Mannsfeldů byl vystavěn v letech 1745-1765. První dobříšský zámek byl postaven v renesančním stylu již na konci 16. století, v roce 1630 ho koupil nejvyšší královský lovčí Bruno Mannsfeld. Současná rokoková podoba zámku vznikla v letech 1745-1765, kdy byl zrekonstruován po rozsáhlém požáru. Rodina Colloredo-Mannsfeldů na panství zůstala až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší. Po válce sloužil 50 let jako Domov spisovatelů a v roce 1998 byl navrácen rodině Collorado-Mannsfeld.

K zámku patří perla mezi českými zahradami, francouzský park s fontánou a majestátním sousoším "Napájení Héliových koní". Na areál volně navazuje krajinářský anglický park s rozlehlým Huťským rybníkem. V roce 1905 Josef a Yvonne Colloredo-Mannsfeldovi poprvé v Evropě vypustili do volné přírody ondatru pižmovou původem ze severní Ameriky. Právě u Huťského rybníka byl na počest této události postaven památník.

Hostům a návštěvníkům je v areálu zámku k dispozici zámecká restaurace s kvalitní českou a mezinárodní kuchyní, dále kavárna a v létě se dá posedět přímo na nádvoří zámku.  Dále zámek nabízí možnost prohlídky zámecké expozice, využití služby fitness, zapůjčení horských kol, dají se pořádat pěší výlety do okolní Brdské vrchoviny.