Jste zde:

Kam za památkami v zimě

Máte rádi historické památky natolik, že je chcete navštěvovat i v zimě? Víme, kde mají otevřeno.

Většina hradů, zámků a dalších historických památek v průběhu podzimu zavírá. Jsou ale památky, které nezavírají ani v zimě. Tady jsou:

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek nabízí zimní prohlídkovou trasu soukromých pokojů. Pokoje jsou vytápěné, takže se nemusíte bát, že zde zmrznete, ale na tričko to zdaleka není. O adventních víkendech bude zpřístupněna vánočně vyzdobená kuchyně. Zimní otvírací doba je od 9:00 do 16:00 hod.

Zámek Český Krumlov

To na zámku v Českém Krumlově je návštěvnost i přes zimu vysoká díky zahraničním turistům. Hlavní prohlídkové okruhy jsou uzavřeny, ale navštívit můžete například hradní muzeum, zámecké sklepy nebo věž. 

Hrad Rožmberk

Návštěvníci, kteří se na Rožmberk vydají, ani v zimě nepřijdou zkrátka. Trasa Soukromé pokoje je kromě prosince a prvního lednového týdne otevřena celoročně. Součástí prohlídkové trasy je i Anglická věž.

Klášter Zlatá Koruna

V klášteře ve Zlaté Koruně se konají každou listopadovou středu v 11:00 a ve 12:00 hod. prohlídky sakrálních prostor.

Zámek Mělník

Zámecký areál je i v zimě v provozu s vyjímkou prohlídky vinných sklepů, které budou opět otevřeny v dubnu.

Zámek Veltrusy

Na zámku Veltrusy fungují v zimě dva prohlídkové okruhy: Aristokracie: začátek konce a výstava Míry, váhy, závaží na zámku vám ukáží. Uzavřené jsou pouze od 16.12. do 31.1.  Zámecký park je volně přístupný.