Jste zde:

Na Hluboké oslaví Velikonoce velkolepě

Najdete skrytá vejce na Hluboké?

Ne každý touží sedět na Velikonoční pondělí doma a čekat na kluky, kteří přijdou na mrskut. Jestli i vy plánujete oslavit tento křesťanský svátek trochu netradičnějším způsobem, přijeďte do Hluboké nad Vltavou. Tam se totiž chystají oslavit Velikonoce velmi originálně a sportovně.

Zámek Hluboká nad Vltavou je místem, které byste v Jihočeském kraji bezpodmínečně měli navštívit. Pokud ho vy nebo vaše děti ještě neznáte, letošní Velikonoce jsou ideální příležitostí k nápravě. Můžete se rovnou vydat hledat v tamních zahradách obrovská velikonoční vejce.

V Hluboké nad Vltavou to žije

Hluboká nad Vltavou patří k nejnavštěvovanějším městům v Jihočeském kraji. Má sice jen něco přes 5000 obyvatel, ale zato se na zdejším území nachází spousta turistických lákadel. Tou hlavní je samozřejmě Zámek Hluboká, který bývá právem nazýván nejhezčím českým zámkem. Dále zde budou spokojení sportovci. V Hluboké je několik kempů, mají tu golfové hřiště, projíždí tudy vodáci. A právě na sportovce se myslelo i při tvorbě velikonočního programu.

Přidáte se k dobročinnému běhu?

Velikonoce se začínají v Hluboké slavit 21.4.2019 v 11:00. Právě v tento čas odstartuje velikonoční běh – závod na 10 a 5,3 km. Trasa vede přes zámecký park, skrz zámeckou zahradu a okolo Hluboké nad Vltavou. Start a cíl je naplánován vedle kostela sv. Jana Nepomuckého.

O hodinu později pak startuje canicross, tedy běh se psy na stejnou vzdálenost. Na obě akce je třeba se registrovat a předem zaplatit startovné, nicméně určitě budou stát za to i z pohledu diváka. Výtěžek z obou běhů bude věnován na charitativní projekt Řetěz naděje.

Najdete všechna vejce skrytá na Hluboké?

Od půl druhé odpoledne pak startuje rodinná hra s mapou, kdy bude vaším úkolem najít ukryté kraslice. Po celém městě budou rozmístěná velikonoční vajíčka velikosti XXL. Všechny kraslice jsou už nachystané, každá váží bezmála 700 kg a je pomalovaná. Na některých se vyřádily děti z místní základní školy, další rozkvetly pod rukama akademických malířů.

V místním infocentru dostanete mapu a vyberete si, jakou trasu půjdete. Stezka za kraslicemi začíná v zámeckém parku, vede přes město, po hrázi Munického rybníka, přes sportovní areál a golfové hřiště až k loveckému zámečku Ohrada.

Stezku s kraslicemi si projdete až do konce května

Kraslice si sice můžete prohlédnout v katalogu na webu www.velikonocenahluboke.cz, ale vidět je zasazené do místní krajiny je mnohem lepší. Pomalovaná vejce zůstanou rozmístěná po Hluboké až do konce května, stezka je přístupná po celou tuto dobu. Stačí si na infocentru vyzvednout mapku a můžete se vydat na cestu.

Velikonoce na Hluboké jsou díky unikátnímu nápadu s kraslicemi i tomu, že se jedná o charitativní akci, jednou z nejvyhledávanějších jarních aktivit v České republice. Každoročně se sem vydá přes 20 000 návštěvníků. Přidáte se letos i vy?