Jste zde:

S paddleboardem na Vltavu

Tipy na místa jako stvořená pro paddleboard.

Pro paddleboarding je potřeba klidnější vodní hladina, asi málokdo se vrhne s paddleboardem do dravé řeky. I na Vltavě jsou místa, která jsou pro paddleboard vhodnější a jsou také místa, kam s paddleboardem nesmíte. 

 1. Borová Lada - Nová Pec
  Tento úsek se nachází v krásné přírodě a úplně láká na projíždku. Bohužel ale, na tento úsek mohou jen kánoe a kajaky, jiná plavidla zde nejsou povolena z důvodu ochrany vodních živočichů. Samotné splouvání je zde na některých úsecích regulováno a zpoplatněno. 
 2. Vodní nádrž Lipno 
  Lipenské hladiny jsou přímo stvořené pro jízdu na paddleboardu. V každé obci, která leží na lipenském břehu lze bez vetších obtíží zaparkovat. Nalodit se můžete z kterékoliv pláže. Pokud nemáte svůj paddleboard, můžete si ho vypůjčit v Lipně nad Vltavou v Lipnocentrum, ve Frymburku na pláži nebo v kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví. Celé Lipno je vám k dispozici. 
 3. České Budějovice a Hluboká nad Vltavou
  I v Českých Budějovicích si můžete zapadlovat ve vodáckém areálu Lídy Polesné. Paddleboard vám půjčí a rovnou se můžete podrobit výuce. Pro úplné začátečníky je zde startovací bazén a pro zkušené slalom mezi peřejemi. Pro relaxační jízdu doporučujeme Sportovně relaxační areál v Hluboké nad Vltavou. 
 4. Orlík a Slapy
  Přístup k vodě je oproti Lipnu o dost složitější, řeka je lemována vysokými skalnatými břehy. K vodě se tedy snadno dostanete (i s autem) v přístavišti Orlík - zámek, v přístavišti Velký Vír, v obci Podskalí nebo třeba V Borech. Slapská přehrada je v přístupu k vodě o něco málo přívětivější. V obci Skalice se paddleboard můžete půjčit a rovnou vyplout.
 5. Vrané nad Vltavou - Praha
  Paddleboardový výlet pro pokročilejší. Nástup začíná na břehu Přívozu Strnady. Proplujete kolem Zvolské Homole, oppida Závist nebo modřanských lagun. Nejtěžší část je obeplutí modřanského jezu přes sportovní propusť, kde doporučujeme si raději kleknout. Z vody se pak nejlépe dostanete u Vodpočívárny. 
 6. Praha
  Jako nástupní místo dobře poslouží Podolské nábřeží. Je možno zde zaparkovat. Paddleboard si můžete půjčit v Yacht Clubu pod Vyšehradskou skálou. Pádlovat  můžete k Jiráskovu mostu a po překonání jezů nebo přenesení dopádlujete až ke Karlovu mostu. Z vody se pohodlně dostanete na Suchdole.
 7. Mělník
  Do Mělníka můžete připlout už na paddleboardu a to po Vraňansko-hořínském plavebním kanále, jen je třeba přenést paddleboard u hořínského zdymadla. Paddleboard si můžete zapůjčit v zooparku Zelčín. Přístup k vodě je nedaleko od parku.