Jste zde:

Regionální muzeum Mělník

V historickém interiéru se nachází stálá expozice muzea, jejíž hlavním tématem je regionální historie, příroda a vinařství.

Regionální muzeum Mělník sídlící v objektu bývalého kapucínského kláštera v historickém jádru města (z 2. pol. 14. století) nabízí zajímavé expozice regionálních dějin, přírody a vinařství, které je k vidění také ve středověkých původních sklepích.

Návštěvníci obdivují expozici historických kočárků s exponáty od druhé poloviny 19. století do konce osmdesátých let 20. století. Muzeum nabízí ochutnávku kvalitních českých vín v kavárně, skupiny pak mohou po předchozí objednávce degustovat vína ve sklepení.

Během roku pořádá řadu zajímavých výstav a akcí pro děti i dospělé s interaktivními prvky. Děti potěší vláčky, stavebnice Merkur i sbírka starých hraček. Mělnické muzeum je místo, kde se rozhodně nebudete nudit!

V pokladně získáte nejen vstupenky do expozic a na výstavy, ale i informace o městě či okolí, propagační materiály, zakoupíte suvenýry, mapy, publikace či víno.

Zdroj fotky: Kacir, (CC BY 3.0)