Jste zde:

Pivní stezka - Trasa 3

Z Protivína na rozhlednu - s pivem tam a zase zpátky.

Tento pivní výlet začíná i končí v Protivíně. Provede vás okolo rybníků až na rozhlednu Vysoký Kamýk a zpátky. Trasa je dlouhá necelých 22 km

Pivovary na trase

1. Pivovar Protivín, a. s.

Tento pivovar je odpradávna největším na Prácheňsku a první zmínky o vaření zdejšího piva se datují do roku 1540. V roce 1711 přešel do vlastnictví šlechtického rodu Schwarzenbergů, v němž setrval déle než dvě stě let. Pivovar byl vždy průkopníkem pokroku ve svém oboru a stále ctí zásady a tradice českého pivovarnictví.

Víte, že ve zlatém období, které přišlo na přelomu 19. a 20. století, měl pivovar sklady nejen po celé Evropě, ale také v New Yorku?

Vyráběná piva: světlé výčepní, světlý ležák, světlý ležák kvasnicový, polotmavý ležák, nealkoholické pivo, kvasnicové pivo, černé pivo, pšeničné pivo.

✓ Možnost komentované prohlídky

Pivovary mimo trasu

V okolí pivní trasy se nachází ještě dva pivovary a je čistě na vašem uvážení, jestli se rozhodnete je do svého výletu zařadit či nikoliv.

  • Dudák - Měšťanský pivovar Strakonice, a. s.
  • Zámecký pivovar Blatná

Tyto pivovary jsou od naší pivní trasy relativně daleko. Pokud se tedy rozhodnete váš výlet prodloužit, tak doporučujeme využít autobusovou dopravu.