Jste zde:

Pivní stezka - Trasa 4

Nahoru a dolů aneb šumavská pivní stezka.

Šumavský pivní výlet vás povede z Vimperka přes Boubínskou rozhlednu a prales až do Volar. Trasa je dlouhá něco málo přes 29 km a je poměrně náročná, ale za tu nádhernou přírodu a čerstvý šumavský vzduch na každém kroku to určitě stojí, nemyslíte?

Pivovary na trase

1. Minipivovar hotelu Bobík

Minipivovar byl v roce 2013 slavnostně uveden do provozu společně s otevřením hotelu Bobík ve Volarech. Tento minipivovar je také znám pod názvem Městský pivovar Gabretus.

Vyráběná piva: světlé nefiltrované, tmavé řezané, konopné, speciály.

✓ Možnost komentované prohlídky

2. Šumavský pivovar Vimperk

Pivovar byl založen v roce 2010 a stojí na dolním konci vimperského náměstí. Vychází z tradičních postupů a navazuje na dlouholetou tradici vaření piva ve Vimperku.

Vyráběná piva: světlý ležák, polotmavý ležák, tmavý speciál, ibiškový ležák, pšeničné pivo, zázvorový speciál, medový speciál, sladový speciál, jantarový Doppelbock, tmavý Doppelbock, Märzenbier.

✓ Možnost komentované prohlídky

Pivovary mimo trasu

V okolí pivní trasy se nachází ještě tři pivovary a je čistě na vašem uvážení, jestli se rozhodnete je do svého výletu zařadit či nikoliv.

  • Pivovar Prachatice
  • Minipivovar Horní Chrášťany
  • Minipivovar Pekárna Kvilda

Tyto pivovary jsou od naší pivní trasy relativně daleko. Pokud se tedy rozhodnete váš výlet prodloužit, tak doporučujeme využít autobusovou dopravu.