Jste zde:

Pivní stezka - Trasa 6

Z Třeboně okolo rybníků až do Žumberka.

Tento pivní výlet začíná v lázeňském městě Třeboň a povede vás mezi desítkami pohádkových rybníků a zajímavých míst až do obce Žumberk, ze které se můžete vrátit zpět autobusem. Trasa je nenáročná a dlouhá něco málo přes 32 km.

Pivovary na trase

1. Pivovar Bohemia Regent, a. s.

Třeboňský pivovar byl založen v roce 1379, přičemž historicky nejstarší zařízení na výrobu piva zde vlastnila již v roce 1367 augustiniánská řeholní kanonie a může se tak pochlubit skutečně dlouholetou tradicí.

Vyráběná piva: světlé výčepní, světlý ležák, tmavý ležák, tmavý ochucený ležák, polotmavý ležák, BIO pivo žitné svrchně kvasené, světlý speciál, nealkoholické pivo, nealkoholické ochucené pivo, Cola.

✓ Možnost komentované prohlídky

2. Pivovar Jílovice

Provoz byl zahájen v červnu roku 2015. K výrobě piva se používala velmi kvalitní voda z Novohradského podhůří, český slad a chmelový granulát z českého chmele.

Vyráběná piva: světlé nefiltrované výčepní pivo, světlý nefiltrovaný ležák, polotmavý nefiltrovaný speciál (pouze sezónně).

✓ Možnost komentované prohlídky

3. Pivovar Žumberk

Minipivovar Žumberk vyrábí lahodné domácí pivo, které se připravuje tradičním rukodělným způsobem dekokční metodou dva rmuty. K výrobě piva se používají ty nejkvalitnější suroviny - hanácké slady, žatecký hlávkový chmel a varní voda z pramenů.

Vyráběná piva: světlý ležák, polotmavý speciál, tmavý speciál, světlý speciál, vánoční speciál polotmavý (pouze sezónně).

✗ Bez možnosti komentované prohlídky

Pivovary mimo trasu

V okolí pivní trasy se nachází ještě jeden pivovar a je čistě na vašem uvážení, jestli se rozhodnete ho do svého výletu zařadit či nikoliv.

  • Zámecký pivovar Český Rudolec

Tento pivovar je od naší pivní trasy relativně daleko. Pokud se tedy rozhodnete váš výlet prodloužit, tak doporučujeme využít autobusovou dopravu.