Jste zde:

Třístoličník pro zdatné horaly

Celodenní šumavský pochod až k rakouským a německým hranicím.

Trasa začíná v Jelení. Docestovat sem je možno autobusem nebo autem. Odtud se vydáte proti proudu toku kolem Schwarzenberského plavebního kanálu. U rozcestníku Hučina - potok pak na Plešné jezero.

Plešné jezero
Plešné jezero se nachází na 6. kilometru trasy. Pohled na Plešné jezero s kamennou stěnou v pozadí je úchvatný. Krásný obraz kazí jen holé kmeny stromů bez života, které byly napadeny kůrovcem. 

Plechý
Cesta vzhůru vede po kamenité cestě, v deštivých obdobích je třeba velké opatrnosti. V polovině cesty na vrchol je vystaven velký sloupový pomník Adalberta Stiftera. Hned kousek za pomníkem se vám naskytne krásný pohled na jezero a celé okolí. Z vrcholu Plechý je krásný výhled do Rakouska. 

Třístoličník
Na Třístoličník se jde po hřebenech a trasa vede po státní hranici. Na Třístoličníku na vás čeká restaurace, nedaleko stojí skalní masív Dreisessel, na který je možno vystoupat. 

Zpáteční cesta vede po Třístoličné cestě a napojuje se na Trojmeznou cestu. Zpět do Jelení půjdete celou cestu po proudu kolem plavebního kanálu.

Zajímavost: Z vrcholu Plechý budete koukat do Rakouska, kdežto z vrcholu Třístoličník do Německa.