Jste zde:

Kokořínskem na kole

Rovinatý cyklistický výlet Máchovým krajem.

Celá trasa vede po zpevněném povrchu a začíná v Mělníku. Za Liběchovem se určitě zastavte u Čertových hlav - obrovských obličejů vytesaných do skály, které vás uchvátí svojí velikostí.

Z Želíz pojedete po cyklostezce překrásným kaňonem lemovaným masivními skalními útvary. Projedete i okolo mnoha jeskyní, jejichž útroby můžete prozkoumat (Klemperka, Rozbořenka, ...).

Vedle jeskyň potkáte cestou i drobné sakrální objekty, jako např. Kalvárii pod Jestřebicemi (do skály vytesaný reliéf Krista) nebo Skalní útvar Jestřebické pokličky.

Ve Vojtěchově se napojíte na větší cestu a pošlapete směrem na Kokořín. Cestou projedete pod skalním hradem Nedamy, na který můžete po schůdcích vystoupat, pokochat se výhledem a prozkoumat zde i dvojici vyhloubených jeskyní, které za třicetileté války poskytovaly úkryt místním před nájezdy Švédů.

Na hradě Kokořín můžete jít na prohlídku a nebo se občerstvit v místních restauracích.

V Harasově, kam dojedete podél dalších rozmanitých pískovcových skalních útvarů, se můžete osvěžit v přírodním koupališti. Najdete zde také skalní reliéf Krista, skalní byt i skalní bránu.