Jste zde:

Pivní stezka - Trasa 5

„Ježiš tady je to krásný... Jako v Krumlově!“

Tento pivní výlet začíná v historickém městě Český Krumlov a povede vás krásnou přírodou až do obce Zlatá Koruna, ze které se můžete vrátit zpět autobusem nebo vlakem. Trasa je dlouhá téměř 16 km.

Pivovary na trase

1. Historický pivovar Český Krumlov

Tento pivovar navazuje na dlouholetou tradici vaření piva v Českém Krumlově, která je prakticky spojena se vznikem města už od 13. století. Jeho cílem je navrátit do pivovaru poctivé johočeské pivo, kvalitní ingredience a postupy.

Vyráběná piva: světlý ležák filtrovaný i nefiltrovaný, tmavý ležák filtrovaný i nefiltrovaný, tmavý nakuřovaný ležák, speciály.

✗ Bez možnosti komentované prohlídky

2. Pivovar Glokner

Pivovar ve Svachově Lhotce vznikl v roce 2013 a pojmenování Glokner je odvozeno od zvonice, ve které vysí zvon se stejným názvem. Celý pivovar je koncipován do industriálního stylu. Jednou z technologických zajímavostí tohoto pivovaru je přívod piva přímo do výčepu. Délka celého pivovodu je 50 metrů.

Vyráběná piva: světlý ležák, polotmavý ležák, nízkoalkoholické pivo (pouze sezónně), světlé pšeničné weizen pivo (pouze sezónně), Sout tmavé pivo (pouze sezónně), Pale Ale / IPA (pouze sezónně), Märzen (pouze sezónně).

✓ Možnost komentované prohlídky

Pivovary mimo trasu

V okolí pivní trasy se nachází ještě jeden pivovar a je čistě na vašem uvážení, jestli se rozhodnete ho do svého výletu zařadit či nikoliv.

  • Minipivovar Vyšší Brod

Tento pivovar je od naší pivní trasy relativně daleko. Pokud se tedy rozhodnete váš výlet prodloužit, tak doporučujeme využít autobusovou dopravu.